0 Kč Košík

Výběr kamery - CP PLUS

 

Základní hlediska pro výběr kamery


Základním konstrukčním prvkem bezpečnostní kamery je snímací čip. V našich kamerách  CP PLUS používáme kvalitní čipy CCD. U IP kamer s ultravysokým rozlišením řádu MPix  používáme hlavně speciální CMOS čipy.
Jedním z hlavních  hledisek výběru kamery pro kamerový systém je její provedení – vnitřní bezpečnostní kamera nebo venkovní bezpečnostní kamera. Je také nutné určit mají-li být kamery použité v kamerovém systému skryté a nenápadné (malé rozměry) nebo naopak výrazné (odstrašující efekt).
 
Důležitým faktorem jsou také světelné podmínky ve kterých budou kamery pracovat:
  • běžné světelné podmínky, kdy lze použít kamery se standardní světelnou citlivostí
  • špatné osvětlení (šero, pouliční osvětlení), kdy se používají kamery ultracitlivé nebo den / noc
  • úplná tma, kdy se použijí kamery s IR přisvícením nebo přídavné osvětlení.
Jedním z rozhodujících faktorů při výběru kamery je rozlišení kamer. Jinou kameru je nutné použít pro detailní sledování a jinou pro místo kde bude kamera sloužit jako přehledová kamera.
Další otázkou je zda mají být kamery statické (pevné) nebo pohyblivé (s možností natáčení) a umístění (stěna, strop, podhled …).
Při výběru kamery je také nutné rozhodnout, zda vybrat kameru osazenou objektivem z výroby (tento objektiv nelze obvykle měnit ani nastavovat), nebo tzv. BOX kameru, která osazena objektivem není a je možné si objektiv vybrat přesně podle sledované scény. Pro výběr vhodného objektivu ke kameře je důležitý údaj o sledovaném prostoru (vzdálenost snímaného objektu od kamery a požadovaná šířka záběru), případně nutnost použití proměnného ohniska - zoomu.


 

Výběr konkrétního modelu kamery

Vnitřní kamery:

svojí konstrukcí jsou tyto kamery určeny pro použití ve vnitřních prostorách bez vlhkosti, prachu a extrémních výkyvů teplot.

Venkovní kamery:

svojí konstrukcí jsou tyto kamery určeny pro použití ve venkovních klimatických podmínkách bez nutnosti použití dalšího krytu. Dodávají se s pevně zabudovaným objektivem, včetně kloubového držáku. V naší nabídce jsou i venkovní kamery s IR přisvícením, kamery v provedení DEN / NOC a v ANTIVANDAL odolném provedení. Jako venkovní kamery lze použít také BOX kamery s objektivem, nebo deskové kamery upevněné ve venkovním krytu.

Otočné dome kamery se zoomem:

jedná se kamery s objektivem ZOOM zabudované v půlkulovém DOME krytu s polohovacím zařízením. Kamera je schopna rychlého horizontálního otáčení o 360°, vertikálního až o 180°. V naší nabídce jsou otočné kamery v provedení se zabudovaným ZOOM optickým objektivem 22x, 23x, 37x.  Kamery jsou ovládány pomocí speciální klávesnice nebo pomocí našich počítačových kamerových systémů. Ovládání otočné kamery se zoomem je připojeno po 2 vodičích prostřednictvím RS 485. Ovládání je adresné a tak lze z jednoho místa ovládat více kamer. Otočné kamery se zoomem umožňují nastavení a uložení prepozic do paměti kamery - předem nadefinovaných horizontálních a vertikálních pozic - včetně zoomu. Obvykle jsou také vybaveny možností naprogramování přechodů mezi vybranými prepozicemi danou rychlostí a definovanou dobou zastavení na jednotlivých prepozicích tzv. trasování. Některé kamery dále mají možnost nahrát do paměti kamery časově omezenou trasu, kterou jsou po zapnutí funkce schopny opakovaně procházet. Tyto kamery mají obvykle alarmové vstupy, které umožňují automatické natočení kamery na uloženou prepozici na základě signálu např. z PIR čidla, tísňového tlačítka apod.

Odolné antivandal kamery:

jedná se o kamery zabudované do robustního kovového krytu s polykarbonátovým půlkulovým (DOME) krytem s maximální odolností proti možnému mechanickému poškození nebo zničení kamery. V naší nabídce jsou barevné kamery pro montáž na stěnu, na strop, na stěnu i strop nebo do rohu. Jsou vhodné pro vnitřní nebo venkovní použití.


IP kamery s ultravysokým rozlišením:

jedná se o bezpečnostní kamery s vysokým rozlišením  MPix určené pro speciální použití.  IP kamery umožňují přenos signálu přímo do PC prostřednictvím sítě ETHERNET. Prostřednictvím přiloženého SW umožňují další zpracování signálu v PC nebo síťových videorekordérech (záznam, vzdálený dohled, ovládání PTZ, a řadu dalších funkcí…)