0 Kč Košík

Výběr objektivu kamery - CP PLUS

1. Světelnost objektivu - F

Čím menší číslo F, tím větší je světelnost objektivu. V praxi je tato hodnota důležitá zvláště při snímání ve zhoršených světelných podmínkách, kdy je potřeba použít objektivy s co nejvyšší světelností (F 1,2 apod.)
 

2. Objektivy C/CS mount

Výměnné objektivy CP PLUS ke kompaktním kamerám se dodávají se závitem C/CS, které se liší ve vzdálenosti mezi zadní čočkou objektivu a snímacím čipem kamery (C -17,526mm, CS – 12,5mm). Objektiv s C závitem může být použit na kameru s CS závitem s použitím redukčního kroužku C/CS. Tento kroužek je v příslušenství u kompaktních kamer CP PLUS. Objektiv s CS závitem na kameru s C závitem nelze použít. Dodávají se objektivy s pevným nebo proměnným ohniskem. Mohou být s pevnou nebo ručně nastavitelnou clonou, popř. s automatickou clonou (autoiris).
 

3. Objektivy s automatickou clonou

Při extrémním osvětlení snímaného objektu (např. venku při slunečním svitu v průběhu dne) může jeho intenzita přesáhnout možnosti regulace automatické elektronické závěrky kamery. Proto se vyrábí objektivy s automatickou elektricky řízenou clonou (autoiris), která na základě údajů vyhodnocených kamerou automaticky zacloní objektiv. Mohou to být objektivy pevné i s proměnnou ohniskovou vzdáleností.
 

4. Objektivy s pevným ohniskem

Kamery CP PLUS se dodávají s pevným objektivem s vyšší světelností a pevnou clonou F1,2 s ohniskovou vzdáleností od 3,6, 8mm pro horší světelné podmínky. Dále jsou v nabídce pevné objektivy s automatickou clonou (autoiris). Tyto objektivy mohou mít vyšší světelnost (až F 1,2 - vhodné pro horší světelné podmínky) a lepší kresbu.
 

5. Objektivy s proměnným ohniskem (proměnným úhlem záběru)

V případech, kdy se přesný úhel záběru nastavuje až na místě nebo v případě, že bude kamera využívána pro více aplikací s různými úhly záběru, je výhodné použít objektiv s proměnným ohniskem. Tyto objektivy jsou zaostřeny vždy pro konkrétní úhel záběru. Při změně úhlu záběru vyžadují ruční doostření.
 

6. Objektivy VARIFOCAL

Objektivy C/CS - mount s ručně nastavitelným ohniskem. Podle potřeby lze vybrat varifocalní objektivy CP PLUS v širokém rozsahu ohnisek od 2,8 – 12 mm, 3,5 – 8mm po 5 – 50mm, s manuální nebo automatickou clonou.